Darmowe arkusze Excel i Calc
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Zasady
Kontakt
Szukaj
Regulamin

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Arkusze googla
Arkusz kalkulacyjny ...
kalkulator leasingowy
Jak skopiować tylko...
Excel błędnie sumuje!
Najciekawsze Tematy
Jak skopiować ty... [6]
Excel błędnie s... [6]
Wyszukiwanie dat ... [6]
Funkcje, Arkusze ... [6]
Pomocy!!!!!!!!! [5]
Statystyka
Darmowe arkusze Excel i Calc
WITAMY:
Allenelord
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 192

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 0
Użytkownicy: 191

Użytkownicy Online:

piotr76 tygodni
grzesiu144 tygodni
Waldi384 tygodni
Allenelord385 tygodni
Dannyitaks388 tygodni

Gości Online: 1

Twoje IP to: 3.238.121.7

Kategorie Forum 14
Wątki na Forum 21
Posty na Forum 82
Komentarzy 19
Newsy 106
Artykuły 22
Ściągniętych plików 51
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 10
Postów w Shoutbox 76
Toplisty i katalogi
Te banery dają naszej stronie życie:
Tutaj znajdziesz Strony zaprzyjaźnione i strony sponsorów serwisu: Będą to strony dla zainteresowanych transportem, techniką transportową i historią transportu oraz obliczeniami.
A teraz rózne różności, np.: Dobry i szybki transport, ale nie tylko oczywiście.
Są jeszcze ciekawostki dla inżynierów i studentów: MES to metoda numeryczna. Może Cię zaciekawi?
Statystyki strony
Analiza oglądalności witryny


News
Arkusik rozliczający czas pracy
SoftwareW oparciu o tabelę przestawną i prosty formularz zapisu do tabeli danych dotyczących pracy Można zobaczyć jak wykorzystać bazopodobny zapis excela do tabeli by uzyskać możliwość przeglądania w różnym układzie danych zgromadzonych w tej pseudo bazie danych. Cały arkusz jest odpowiedzią na post eexeell'a. który zażyczył sobie rozwiązania swojego problemu, który opisał następująco:
 ...Chciałbym żeby arkusz wyglądał następująco ... więcej w rozwinięciu newsa
widok arkusza do rozliczeń
piotr dnia January 12 2016 23:13:10 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 2853 Czytań · Drukuj
kalkulator leasingowy
DownloadW strefie download zamieściłem arkusz kalkulacyjny pomagający obliczyć ratę leasingową. Jest on bardzo prosty, a jego jedyna wada, to ta, że jest po angielsku.
Ze względu na jego niewielki rozmiar nie jest to wada ogromna. Te kilka pojęć łatwo przetłumaczyć...
Kalkulator leasingu
klakulator raty leasingowej

piotr dnia October 25 2015 22:18:46
0 Komentarzy · 6180 Czytań · Drukuj
Excel online
Software Nie chciałem zabierać się za tego newsa, oj nie chciałem. Powód jest prosty jestem BARDZO zadowolony z użytkowania wersji standalone. Co chyba nie budzi zdziwienia patrząc na niniejszą stronę. Jednakże Excel  w wersji online to.... inna para kaloszy. Przede wszystkim zastrzeżenie: mam łącze 20 MB/s (w porywach). No więc w takich warunkach wersja działa... słabo. Najważniejszym problemem jest praktycznie ciągłe czekanie na system.  To zazwyczaj są drobne opóźnienia, ale strasznie denerwujące bo permanentne. DO tego od czasu do czasu zdarzają się dłuższe okresy "milczenia". Poza tym sam wygląd arkusza denerwuje (to już naprawdę malkontenctwo) najwyższej próby poprzez drobne różnice w wyglądzie Excela stacjonarnego. Jak wygląda to w porównaniu do np arkuszy Googla? Niestety jeszcze gorzej. Arkusze google na początku nie miały co szukać w porównaniu z Excelem, od tego jednak czasu przeszły długą drogę i moim zdaniem w wersji online są po prostu lepsze od dzieła Microsoftu. W zasadzie jest jedna istotna przewaga Office 365, dość istotna- nie ma problemów z polskimi znakami.
Może jestem maruda, ale proszę o opinie tych, którzy pracują na co dzień z online'owym Officem. Ja po pierwszym kontakcie po prostu z tej możliosci zrezygnowałem.
piotr dnia January 28 2015 14:37:11
0 Komentarzy · 2315 Czytań · Drukuj
Formuły tablicowe
TRIKICzy wiesz, że Excela można zmusić do liczenia na macierzach? Zowie się to formuły tablicowe i nie do końca odpowiada obliczeniom na macierzach, a przynajmniej trzeba zdawać sobie sprawę z różnic, by nie popełnić trudnego do znalezienia błędu.  Inna nazwa czasami spotykana w sieci to formuły CSE od pierwszych liter trzech klawiszy, które trzeba nacisnąć jednocześnie, aby wprowadzić formułę tablicową Ctrl+ Shift+ Enter. Zyskiem z formuł tablicowych jest np możliwość, np.  mnożenia macierzy czy znajdowania macierzy odwrotnej. Czyli mówiąc krótko szybkiego znajdowania rozwiązań układów równań liniowych. W rozwinięciu zamieściliśmy przykład stosowania formuł tablicowych.
piotr dnia December 25 2014 11:28:37
Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 2364 Czytań · Drukuj
Jak wyciągnąć liczby z tekstu w Calcu
TRIKIRozpatrzmy prostą sytuację, w której posiadamy tekst "abc123" i chcemy wydzielić liczbę z tegoż łańcucha. jak to zrobić bez ręcznego przepisywania tekstu?
piotr dnia October 29 2014 16:11:42
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 2453 Czytań · Drukuj
Calc wersja 4.01
SoftwareJakiś czas temu pokazała się nowa wersja Open Office'a w wersji 4,0 i z nową nazwą jako Apache Open Office. Postanowiłem zobaczyć czym się wyróżnia nowy Calc i jaką przede wszystkim znalzł odpowiedź na wstążki Excela. Po otwarciu Calca w wersji 4.01 zmiany widać od razu.. pytanie czy są korzystne...
piotr dnia January 20 2014 21:55:46
Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 2863 Czytań · Drukuj
Kreator odnosników - do czego to służy?
TRIKICzęsto, gdy pracujemy na dużej liczbie tabel przydaje się możliwość sięgania do wybranej komórki tabeli, za pomocą określenia jej współrzednej, ale nie względem arkusza, a właśnie względem wiersza i kolumny tabeli. Funkcją która do tego służy jest funkcja INDEX(), jednak jej stosowanie wymaga znajomosci składni oraz dodatkowej funkcji PODAJ.POZYCJE(). Wygodną alternatywą jest skorzystanie kreatora odnosników. I o tym właśnie piszę w rozwinięciu news'a

kreator odnośników

piotr dnia December 05 2013 21:13:20
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3194 Czytań · Drukuj
Zamiana liczb w formacie tekstowym na liczby
TRIKICzęsto się zdarza, zwłaszcza przy imporcie danych z baz danych, że otrzymujemy piękny arkusz pełen liczb... z którymi nic nie można zrobić ponieważ są zapisane jako tekst. Excel rozpoznaje taką sytuację jako nienormalną i pozwala skorzystać z narzędzia edycji kontekstowej, ale niestety ta operacja dotyczyć może tylko jednej komórki, a co zrobić gdy mamy cały arkusz taki, z kilkoma tysiącami komórek? Rozwiązanie zawiera rozwinięcie newsa
Edycję kontekstową wykorzystującą automatyczne rozpoznawanie błędów przedstawiono poniżej:

Edycja kontekstowa błędów

piotr dnia April 06 2013 09:33:12
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3726 Czytań · Drukuj
Calc - skróty klawiaturowe
TRIKIW Excelu omawialiśmy już skróty klawiaturowe wielokrotnie. Czas przyjrzeć się CALC'owi. Arkusz ten oferuje bogatą listę skrótów klawiaturowych. Niestety jak to zwykle bywa przesiadka z jednego systemu na drugi nie jest prosta gdyż skróty są troszeczkę inne. W Excelu np. klawisz funkcyjny "F4" umożliwia cykliczna zmianę odwołań względnego na bezwzględny. Ta sama funkcja w Calcu ma skrót "shift+F4". Niby blisko, ale doprawdy kto by to spamiętał!. Kompletną listę skrótów klawiaturowych otrzymasz w pomocy Calc'a pod hasłem indeksu: "skróty klawiaturowe". W rozwinięciu podam sposób na  zmianę tych skrótów wg naszego upodobania.

piotr dnia October 23 2012 15:56:34
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 3047 Czytań · Drukuj
Wykres Gantt'a
DownloadZ pewnością spotykacie się z koniecznością tworzenia planów, terminarzy, rozliczacie się z czasu pracy ... jednym słowem robicie to co zwykle zawiera w sobie wykres Gantt'a. Oczywiscie istnieje specjalny program do kreowania tegoż wykresu. Dodajmy świetny i darmowy, ale... no właśnie ale czasami warto by dodać gantta do jakiegoś naszego opracowania i dobrze żeby zanadto się nie nabiedzić nad jego tworzeniem. Wtedy pomocny będzie arkusz, który dodałem właśnie do strefy download. Postarałem się w nim zautomatyzować możliwie dużo. A czy mi się to udało to już zależy od Waszego uznania.
wykres Gantt'a

piotr dnia May 30 2012 14:25:49
0 Komentarzy · 14329 Czytań · Drukuj
Wykres liniowy wykres punktowy
TRIKI    Często przeglądając arkusze wykonane w firmach dostrzegam pewna zasadniczą trudność jaką mają użytkownicy Excela z rozróżnieniem między wykresem punktowym a liniowym. Nie byłoby to może kłopotliwe gdyby nie fakt, że w przeciwieństwie do pozostałych podziałów typu wykresów excelowych między tymi dwoma typami istnieje zasadnicza różnica. Różnica, która powoduje, że przypisanie wykresu do niewłaściwego typu wypacza uzyskane wyniki. W rozwinięciu newsa o tej właśnie różnicy.
piotr dnia February 26 2012 21:44:14
Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 7704 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 10 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Czego mi brakuje?

Wiadomości i nowinek

Więcej arkuszy do załadowania

To wszystko jest do chrzanu

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

Szukaj
Google
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

szterke121
23/10/2015 09:01
Dzień dobry wszystkim, poszukuję kalkulatora leasingowego, jestem świeży i nie wiem czy pytam w dobrym miejscu, dzieki!

piotr
03/08/2013 08:38
Dzieje się! Wystarczy zapytać! Mamy arkusze i rady, i wiele innych rzeczy

Agata
24/07/2013 09:43
coś się tu dzieje? Szkoda bi niektóre rzeczy są ciekawe !

piotr
23/10/2012 16:38
To ważne o co pytasz, dlatego masz całego newsa

Bulbula
23/10/2012 15:29
Co w Calcu odpowiada F4 z excela?

Archiwum
Copyright Piotr-Prym © 2006- 2017