Arkusik rozliczający czas pracy
Dodane przez piotr dnia January 12 2016 23:13:10
W oparciu o tabelę przestawną i prosty formularz zapisu do tabeli danych dotyczących pracy Można zobaczyć jak wykorzystać bazopodobny zapis excela do tabeli by uzyskać możliwość przeglądania w różnym układzie danych zgromadzonych w tej pseudo bazie danych. Cały arkusz jest odpowiedzią na post eexeell'a. który zażyczył sobie rozwiązania swojego problemu, który opisał następująco:
 ...Chciałbym żeby arkusz wyglądał następująco ... więcej w rozwinięciu newsa
widok arkusza do rozliczeń

Rozszerzona zawarto¶ć newsa
Oto życzenia eexeell'a:
Chciałbym żeby arkusz wyglądał następująco
-dzień
-miejsce pracy
-wykonywane zajęcia
-czas pracy (dwie kolumn; "od" i "do"
-przerwa
- liczba godzin (w ciągu dnia)

problem jest w tym że w czasami jednego dnia pracuję w kilku miejscach i chciałbym żeby ten arkusz jakoś fajnie funkcjonował godziny się podliczały minus przerwa itp pod miesięcznym rozliczeniem chciałbym żeby automatycznie tworzyło się osobne rozliczenie dla każdego klienta dla którego w ciągu danego czasu pracowałem.
 Rozwiązanie zostało uzyskane w oparciu o bazę danych zawierającą spis wszystkich wykonanych prac z datami i godzinami rozpoczęcia zakończenia., Baza danych uzupełniania jest z formularza zawartego na pierwszym arkuszu a następnie na jej podstawie tworzona jest tabela przestawna również dostępna na pierwszym arkuszu. Drugi arkusz zawiera przykład jak można rozwiązać sprawę podawania danych z zamkniętych list, tu: z listy pracodawców wprost do rozwijanego okienka danych (formant ).