Darmowe arkusze Excel i Calc
Nawigacja
Strona G艂贸wna
Artyku艂y
Download
FAQ
Forum
Linki
Zasady
Kontakt
Szukaj
Regulamin

W膮tki na Forum
Najnowsze Tematy
Arkusze googla
Arkusz kalkulacyjny ...
kalkulator leasingowy
Jak skopiowa膰 tylko...
Excel b艂臋dnie sumuje!
Najciekawsze Tematy
Jak skopiowa膰 ty... [6]
Excel b艂臋dnie s... [6]
Wyszukiwanie dat ... [6]
Funkcje, Arkusze ... [6]
Pomocy!!!!!!!!! [5]
Statystyka
Darmowe arkusze Excel i Calc
WITAMY:
Allenelord
jako nowego u偶ytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkownik贸w: 192

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 0
U偶ytkownicy: 191

U偶ytkownicy Online:

piotr28 tygodni
grzesiu46 tygodni
Waldi79 tygodni
Allenelord80 tygodni
Dannyitaks83 tygodni

Go艣ci Online: 1

Twoje IP to: 54.80.96.153

Kategorie Forum 14
W膮tki na Forum 21
Posty na Forum 82
Komentarzy 19
Newsy 106
Artyku艂y 22
艢ci膮gni臋tych plik贸w 51
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 10
Post贸w w Shoutbox 76
Toplisty i katalogi
Te banery daj膮 naszej stronie 偶ycie:
Tutaj znajdziesz Strony zaprzyja藕nione i strony sponsor贸w serwisu: B臋d膮 to strony dla zainteresowanych transportem, technik膮 transportow膮 i histori膮 transportu oraz obliczeniami.
A teraz r贸zne r贸偶no艣ci, np.: gie砫a 砤dunk體 i transport體, ale nie tylko oczywi艣cie.
S膮 jeszcze ciekawostki dla in偶ynier贸w i student贸w: mes, czyli obliczenia numeryczne, metod element體 sko馽zonych. Mo偶e Ci臋 zaciekawi?
Statystyki strony
Analiza ogl膮dalno艣ci witryny

Zobacz Temat
Darmowe arkusze Excel i Calc | Jak to zrobi | Ratunku!!!!!
Autor Funkcje, Arkusze i Spreadsheet_Excel_Reader
alvi
U偶ytkownik

Post贸w: 2
Miejscowo艣膰:
Data rejestracji: 10.09.08
Dodane dnia 10-09-2008 19:10
Witam

Napisa艂em ten post na innym forum ale tam nie mam odpowiedzi wi臋c szuka gdzie indziej. Co prawda robi臋 w tym czasie pewne rzeczy na piechot臋 ale mo偶e ktos mi pomo偶e i uda si臋 to wszystko ca艂kiem zautomatyzowa膰.

09.09.2008

Potrzebuj臋 funkcj臋 kt贸ra b臋dzie mi zlicza艂a liczby tzn.

Mam kolumn臋 w kt贸rej s膮 r贸偶ne liczby. W jednej kom贸rce chc臋 偶eby mi zlicza艂o ilo艣膰 powtarzaj膮cych si臋 liczb.

Narazie uda艂o mi si臋 to dla jednej kom贸rki

=ILE.LICZB(JE炉ELI(N5=2;1;'X' ) )

Nie wiem nawet czy dobrze do tego podszed艂em ale tylko takie uda艂o mi si臋 zrobi膰. Funkcja ta sprawdza mi czy w danej kom贸rce jest liczba 2. Je偶eli jest to uzyskuje warto艣膰 liczbow膮 i w ko艅cowym efekcie funkcja nam pokazuje 偶e w danej kom贸rce jest 1 liczba. Je偶eli nie jest 2 to kom贸rka uzyskuje wyra偶enie x kt贸re nie jest liczb膮 i funkcja nam wykazuje 偶e nie ma w kom贸rce liczby daj膮c wynik 0.

W sumie pisz膮c to przysz艂o mi do g艂owy 偶eby poza tabel膮 w dalszych kolumnach robi膰 to dla ka偶dej kom贸rki osobno a potem po zsumowaniu kolumny wpisa膰 wynik w tabelk臋 ale mo偶e jest inny spos贸b kt贸ry nie b臋dzie taki zagmatwany.

Robi臋 wszystko w OpenOffice ale jak kto艣 zna tak膮 metod膮 w MO to te偶 mo偶na pisa膰. S膮 to por贸wnywalne funkcje wi臋c pewnie jako艣 uda mi si臋 doj艣膰.

Jeszcze 2 pytania:

1. Czy jest mo偶liwo艣膰 wydobycia z jednego pliku danych z konkretnych kom贸rek. Np. w jednym pliku mam wszelkie obliczenia a w drugim pliku pokazuj臋 tylko wyniki (nie chodzi mi tu o komunikacj臋 mi臋dzy arkuszami w jednym pliku). Je偶eli jest to mo偶liwe to za pomoc膮 jakiej funkcji.

2. To samo tylko w php. Wykorzysta膰 plik na kt贸rym by艂o wszystko liczone i na stronie WWW pokaza膰 wyniki.

Wszelkie zmiany w pliku powoduj膮, 偶e zmieniaj膮 si臋 wy艣wietlane wyniki na stronie czy w innym pliku.

10.09.2008

Znalaz艂em ciekawe biblioteki umo偶liwiaj膮ce odczyt plik贸w *.xls bezpo艣rednio w php. Problem jest jeden.

Ot贸偶 odczyt jest mo偶liwy tylko jak w kom贸rke s膮 wpisane warto艣ci. Je偶eli jest wpisana funkcja to wyniku tej funkcji pokazywa膰 nie chce.

Czy da sie to jako艣 obej艣膰 a je偶eli nie to czy jest taka funkcja, kt贸r膮 mo偶na dorzuci膰 do kom贸rki, 偶e wynik funkcji kt贸ra zosta艂a wykonana, jest przerzucany do innej kom贸rki?

np. w A4 mam sum臋 od A1 do A3. Wynik jaki jest w A4 przezucam sobie do B4 dzi臋ki czemu w B4 mamy wpisan膮 warto艣膰 (a nie funkcj臋), kt贸r膮 mog臋 u偶y膰 w pliku php. Nie chc臋 w B4 wpisa膰 funkcji kt贸ra nam poka偶e to co jest w A4 tylko w A4 zrobi膰 tak膮 funkcj臋, kt贸ra zrobi sum臋 a nast臋pnie wynik tej sumej opr贸cz tego 偶e b臋dzie w A4 to jeszcze zostanie zapisany w B4.

Dodam tylko 偶e pracuje g艂贸wnie na Calc ale jak bez Excela nie da rady to porobi臋 co trzeba w pracy.

Pozdrawiam

Edytowane przez alvi dnia 10-09-2008 19:12
Autor RE: Funkcje, Arkusze i Spreadsheet_Excel_Reader
piotr
Super Administrator

Post贸w: 34
Miejscowo艣膰: 艢wi臋toch艂owice
Data rejestracji: 05.12.06
Dodane dnia 11-09-2008 08:57
ODP 1
Baza danych jest zakresem kom贸rek definiuj膮cym baz臋 danych.
Pole bazy danych okre艣la kolumn臋, na kt贸rej funkcja dzia艂a po zastosowaniu kryteri贸w wyszukiwania pierwszego parametru i zaznaczeniu wierszy danych. Nie ma to zwi膮zku z kryteriami wyszukiwania. Aby okre艣li膰 ca艂y zakres danych, nale偶y u偶y膰 liczby 0. Aby odwo艂a膰 si臋 do kolumny poprzez nazw臋 jej nag艂贸wka, nale偶y umie艣ci膰 t臋 nazw臋 w cudzys艂owie.
Kryteria wyszukiwania okre艣laj膮 zakres kom贸rek zawieraj膮cy kryteria wyszukiwania. W przypadku umieszczenia kilku kryteri贸w wyszukiwania w jednym wierszu s膮 one po艂膮czone operatorem logicznym I. W przypadku umieszczenia kryteri贸w wyszukiwania w r贸偶nych wierszach s膮 one po艂膮czone operatorem logicznym LUB. Puste kom贸rki w zakresie kryteri贸w wyszukiwania b臋d膮 ignorowane.
Aby zdefiniowa膰 spos贸b post臋powania programu OpenOffice.org Calc przy wyszukiwaniu identycznych wpis贸w, nale偶y wybra膰 Narz臋dzia - Opcje - OpenOffice.org Calc - Oblicz.
BD.ILE.REKORD脫W
Funkcja BD.ILE.REKORD脫W zwraca liczb臋 wierszy (rekord贸w) bazy danych spe艂niaj膮cych okre艣lone kryteria wyszukiwania i zawiera warto艣ci numeryczne.
Wyszukiwanie umo偶liwia korzystanie z wyra偶e艅 regularnych. Na przyk艂ad wprowadzenie frazy "wszystko.*" pozwala odszuka膰 pierwsze wyst膮pienie wyrazu "wszystko", po kt贸rym nast臋puj膮 dowolne znaki. Aby wyszuka膰 tekst, kt贸ry jest wyra偶eniem regularnym, nale偶y poprzedzi膰 ka偶dy znak odwr贸con膮 kresk膮 uko艣n膮 \. Aby w艂膮czy膰 lub wy艂膮czy膰 automatyczne u偶ywanie wyra偶e艅 regularnych, wybierz Narz臋dzia - Opcje - OpenOffice.org Calc - Oblicz.
Sk艂adnia
BD.ILE.REKORD脫W (baza_danych; pole_bazy_danych; kryteria_wyszukiwania)
Jako parametr pole_bazy_danych mo偶na poda膰 kom贸rk臋 okre艣laj膮c膮 kolumn臋 lub liczb臋 0 okre艣laj膮c膮 ca艂膮 baz臋 danych. Parametr nie mo偶e by膰 pusty. Aby odwo艂a膰 si臋 do kolumny poprzez nazw臋 jej nag艂贸wka, nale偶y umie艣ci膰 t臋 nazw臋 w cudzys艂owie.
Przyk艂ad
W powy偶szym przyk艂adzie nale偶y sprawdzi膰, ile dzieci ma do szko艂y dalej ni偶 600 metr贸w. Wynik ma by膰 zapisany w kom贸rce B16. Ustaw kursor w kom贸rce B16. Wprowad藕 w niej formu艂臋 =BD.ILE.REKORD脫W(A1:E10;0;A13:E14) Podczas wprowadzania zakres贸w mo偶na skorzysta膰 z pomocy Kreatora funkcji.
Baza_danych jest zakresem danych, obejmuj膮cym tak偶e nag艂贸wki, uwzgl臋dnionym w obliczeniach: w tym przypadku A1:E10. Pole_bazy_danych okre艣la kolumn臋 kryteri贸w wyszukiwania: w tym przypadku jest to ca艂a baza danych. Kryteria_wyszukiwania stanowi膮 zakres, w kt贸rym mo偶na wprowadzi膰 kryteria wyszukiwania: w tym przypadku A13:E14.
Aby dowiedzie膰 si臋, ile dzieci z drugiej klasy sko艅czy艂o 7 lat, nale偶y usun膮膰 wpis >600 z kom贸rki D14 i zamiast tego wprowadzi膰 "2" w kom贸rce B14 w kolumnie Klasa, natomiast w kom贸rce C14 po prawej stronie nale偶y wprowadzi膰 ">7". Wynikiem formu艂y jest liczba 2. Dwoje dzieci z drugiej klasy uko艅czy艂o 7 lat. Kryteria s膮 po艂膮czone operatorem logicznym I, poniewa偶 znajduj膮 si臋 w tym samym wierszu.

Jam, nie chwal膮c si臋, to uczyni艂...

Edytowane przez piotr dnia 11-09-2008 08:58
piotr
Super Administrator

Dodane dnia 11-09-2008 09:06
ODP 2 dla Calca!!
Kom贸rka arkusza mo偶e zawiera膰 odwo艂anie do kom贸rki w innym arkuszu.
1.Otw贸rz nowy, pusty arkusz kalkulacyjny.
2.Wprowad藕 nast臋puj膮c膮 przyk艂adow膮 formu艂臋 do kom贸rki A1 arkusza 1.
=Arkusz2.A1
3.Kliknij zak艂adk臋 Arkusz 2 w dolnej cz臋艣ci obszaru roboczego. Ustaw kursor w kom贸rce A1 i wprowad藕 liczb臋 albo tekst.
4.Ta sama zawarto艣膰 pojawi si臋 w kom贸rce A1 arkusza 1. W przypadku zmiany zawarto艣ci kom贸rki Arkusz2.A1 zmiana zostanie przeprowadzona tak偶e w kom贸rce Arkusz1.A1.
W ten sam spos贸b mo偶na tak偶e utworzy膰 odwo艂anie do kom贸rki z innego dokumentu wcze艣niej zapisanego do pliku.
1.Aby za艂adowa膰 istniej膮cy dokument arkusza kalkulacyjnego, wybierz Plik - Otw贸rz.
2.Aby otworzy膰 nowy dokument arkusza kalkulacyjnego, wybierz Plik - Nowy. Ustaw kursor w kom贸rce, w kt贸rej maj膮 by膰 wstawione dane zewn臋trzne i wprowad藕 znak r贸wno艣ci jako znak rozpocz臋cia formu艂y.
3.Nast臋pnie przejd藕 do ostatnio za艂adowanego dokumentu. Kliknij kom贸rk臋 zawieraj膮c膮 dane, kt贸re maj膮 by膰 wstawione do nowego dokumentu.
4.Prze艂膮cz si臋 z powrotem do nowego arkusza. W wierszu wprowadzania zostanie wy艣wietlona informacja wskazuj膮ca, 偶e formu艂a zosta艂a uzupe艂niona o odwo艂anie przez program OpenOffice.org Calc.
Odwo艂anie do kom贸rki w innym dokumencie sk艂ada si臋 z nazwy tego dokumentu uj臋tej w znaki pojedynczych cudzys艂ow贸w, po kt贸rej nast臋puje znak #, nazwa arkusza w drugim dokumencie, kropka i nazwa kom贸rki.
5.Zatwierd藕 formu艂臋, klikaj膮c zielony znak zaznaczenia.
6.Po przeci膮gni臋ciu kwadracika znajduj膮cego si臋 w prawym dolnym rogu aktywnej kom贸rki w celu zaznaczenia zakresu kom贸rek, program OpenOffice.org automatycznie wstawi do s膮siaduj膮cych kom贸rek odpowiednie odwo艂ania. W rezultacie obok nazwy arkusza znajdzie si臋 znak "$" informuj膮cy, 偶e nazwa stanowi odwo艂anie bezwzgl臋dne.
Nazwa drugiego dokumentu jest zapisana w postaci adresu URL. To oznacza, 偶e mo偶na tak偶e wprowadzi膰 adres URL wskazuj膮cy na zasoby znajduj膮ce si臋 w Internecie.

piotr
Super Administrator

Dodane dnia 11-09-2008 09:31
ODP 3 tylko dla excela
(z zastrze偶eniem, 偶e nie wiem jakiej biblioteki u偶ywasz (ale zawsze mo偶na zmieni膰 )
odpowied藕 znajdziesz tutaj:
http://devzone.zend.com/article/3336-Reading-and-Writing-Spreadsheets-with-php

alvi
U偶ytkownik

Post贸w: 2
Miejscowo艣膰:
Data rejestracji: 10.09.08
Dodane dnia 18-10-2008 10:53
Dzieki za pomoc. W sumie sobie z wi臋kszo艣ci膮 rzeczy poradzi艂em ale dalej chc臋 to jeszcze zautomatyzowa膰. Biblioteka kt贸r膮 wykorzystuj臋 na stronce s艂abo sobie radzi z funkcjami. Jak mam jaki艣 arkusz gdzie mam jakies dane i w nast臋pnych kolumnach mam do tych danych funkcje kt贸re daj膮 w kom贸rce jaki艣 wynik to ten wynik na stronce ju偶 nie jest widoczny.

Poszed艂em na spos贸b i zainstalowa艂em Worksa. Kopiuj膮c ca艂膮 zawarto艣膰 arkusza gdzie wyniki uzyskiwane s膮 a pomoca jakiej艣 tam funkcji, w arkuszy Worksa mam tylko te wyniki. Jednak jak gdzie艣 jest tekst to musz臋 to jeszcze obrobi膰 w calcu poniewa偶 kom贸rki z tekstem edytowanym w worksie te偶 nieprawid艂owo sie wy艣wietlaj膮 na stronie.

Moje pytanie jest takie. Czy mo偶na do funkcji jako艣 dorzuci膰 przeniesienie wyniku do innego arkusza? Nie chcodzi mi o to 偶eby funkcj膮 w Arkuszu2 wyci膮gn膮膰 wyniki z Arkusza1 tylko 偶eby by艂a jaka艣 funkcja w Arkuszu1 kt贸ra da nam wynik w tym arkuszu i dodatkowo sam wynik wy艣le do Arkusza2, tak 偶e jak wejd臋 na Arkusz2 i zaznacz臋 kom贸rk臋 z wynikiem to b臋d臋 mia艂 dok艂adnie ten wyniki na pasku gdzie zwykle pokazuje funkcj臋. Dzi臋ki temu jak b臋d臋 sie odwo艂ywa艂 na stronie do Arkusza2 b臋d臋 mia艂 na stronie wynik a nie puste pole.

Je偶eli tak si臋 nie da to mo偶e jest mo偶liwo艣膰 kopiowania wynik贸w z jednego arkusza do drugiego. Kiedy tak pr贸bowa艂em tradycyjnym sposobem to mi kopiowa艂 wszystkie funkcje. Mo偶e do tradycyjnego ctrl+c wystarczy jeden klawisz i b臋dzie kopiowa艂 to co jest wy艣wietlane za pomoc膮 funkcji a nie funkcje kt贸re w innym pliku nie maj膮 sie do czego odwo艂a膰?

Po prostu po wszystkich oliczeniam musz臋 mie膰 gdzie艣 wyniki nie opatrzone 偶adn膮 funkcj膮 ani odwo艂aniem do innej kom贸rki bo jak si臋 tak nie da to 偶eby to zautomatyzowa膰 to b臋d臋 musia艂 tworzy膰 funkcje w samym PHP a tego nie chc臋 ze wzgl臋du na poufno艣膰 wykoywanych oblicze艅.

Pozdrawiam
piotr
Super Administrator

Dodane dnia 18-10-2008 18:51
Przerzucanie danych do innego arkusza jest mo偶liwe za pomoc膮 vbasica, ale nie s膮dz臋 aby Ci o to chodzi艂o. Mo偶esz za to zrobi膰 inaczej r臋cznie lub pisz膮c funkcje w Vbasicu. Trzeba wykorzysta膰 funkcj臋 "wklej specjalnie" wida膰 j膮 w menu "edycja" w eXcelu do 2003 i w excelu 2007 w panelu "Narz臋dzia g艂贸wne po rozwini臋ciu opcji"wklej". Poka偶e si臋 okno, w kt贸rym nale偶y wybra膰 opcj臋 "wklej warto艣膰". Czyli kopiujesz kom贸rk臋 zawieraj膮c膮 funkcj臋 (ctrl+c) i nast臋pnie "wklej specjalnie" (w E2007 jest r贸wnie偶 w menu kontekstowym pokazuj膮cym si臋 po klikni臋ciu prawym klawiszem myszki w wybran膮 kom贸rk臋 docelow膮. I ju偶!

Belfegor
U偶ytkownik

Post贸w: 10
Miejscowo艣膰: Cukierkowo
Data rejestracji: 06.12.06
Dodane dnia 01-02-2010 18:40
Dodam, 偶e jak nagrasz sobie makro z wklej specjalnie to b臋dziesz to m贸g艂 zastosowa膰 w spos贸b zautomatyzowany!

Lubi臋 straszy膰!
Logowanie
Nazwa U偶ytkownika

Has艂o

Nie jeste艣 jeszcze naszym U偶ytkownikiem?
Kilknij TUTAJ 偶eby si臋 zarejestrowa膰.

Zapomniane has艂o?
Wy艣lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Czego mi brakuje?

Wiadomo艣ci i nowinek

Wi臋cej arkuszy do za艂adowania

To wszystko jest do chrzanu

Musisz si臋 zalogowa膰, 偶eby m贸c g艂osowa膰 w tej Ankiecie.

Szukaj
Google
Shoutbox
Tylko zalogowani mog膮 dodawa膰 posty w shoutboksie.

szterke121
23/10/2015 09:01
Dzie艅 dobry wszystkim, poszukuj臋 kalkulatora leasingowego, jestem 艣wie偶y i nie wiem czy pytam w dobrym miejscu, dzieki!

piotr
03/08/2013 08:38
Dzieje si臋! Wystarczy zapyta膰! Mamy arkusze i rady, i wiele innych rzeczy

Agata
24/07/2013 09:43
co艣 si臋 tu dzieje? Szkoda bi niekt贸re rzeczy s膮 ciekawe !

piotr
23/10/2012 16:38
To wa偶ne o co pytasz, dlatego masz ca艂ego newsa

Bulbula
23/10/2012 15:29
Co w Calcu odpowiada F4 z excela?

Archiwum
Copyright Piotr-Prym © 2006- 2017